Elektronska oprema u Visokoj školi nabavljena kroz Tempus projekat

19.07.2016.

Sremska Mitrovica – Elektronska oprema u vrednosti 45 hiljada evra koja će biti korišćena u nastavi nabavljena je u Visokoj školi strukovnih studija za vaspitače i poslovne informatičare – Sirmium kroz Tempus projekat.

Elektronska oprema u VSSM nabavljena kroz TEACH 2016

(Preuzeto sa: SIRMIUMINFO.RS)

Međunarodni projekat Tempus TEACH ulazi u završnu fazu, a najveći dobitak za Visoku školu u materijalnom smislu je nabavka elektronske opreme. Elektronska oprema koja podrazumeva računare i druge multifunkcijske uređaje nabavljena je zahvaljujući učešću u projketu koji finansira Evropska unija.

„Oprema koja je nabavljena i sada već instalirana koristiće se u nastavi. Opremili smo dve informatičke učionice, u jednoj je postavljeno 25 lap top računara, a u drugoj 30-ak računara. Sve učionice i amfiteatri opremljeni su video-bimovima i u nekoliko većih je postavljen i po LCD televizor, a ukupno je utrošeno 45 hiljada evra“, rekla je prof. dr Slađana Milenković, direktor VŠSSVPI-Sirmium.

Elektronska oprema u VSSM nabavljena kroz TEACH 2016 (2)

(Preuzeto sa SIRMIUMINFO.RS)

„Projekat Tempus TECAH je od istorijskog značaja za našu Viosku školu, jer je ovo prvi međunarodni projekat u kojem učestvujemo. Ne samo da smo se materijalno i tehnički opremili, nego smo ispunili i glavni cilj projekta, a to je harmonizacija sa evropskim programima. Upravo smo dobili uverenje i odluku o akreditaciji našeg harmonizovanog studijskog programa za obrazovanje vaspitača,“ dodala je Milenkovićeva.

Program je harmonizovan sa nekoliko programa fakulteta u Srbiji i u Mađarskoj, Sloveniji i Engelskoj, a sad je i akreditovan. Završetak projekta je planiran u novembru 2016. godine.

Kako je rekao prof. dr Darko Dražić, pomoćnik direktora: „Oprema će biti dostupna svim studentima kroz nastavu, ali će biti i u skriptarnici i u studentskom paralmentu. Pored 25 lap top računara instalirano je 32 all in one računara, zatim foto kopir aparat, tri velika LCD televitora i 4 multifunkcijska uređaja odnosno savremenija štampača, 6 video bimova i 6 rutera za bežični internet“.

U Visokoj školi – Srimum u toku je prijemni ispit i na svaki smer se prijavilo više kandidata nego što može da se upiše, na inoformatički smer čak 50% više od potrebnog. Reakreditovan je i smer vaspitač dece u jaslicama i u toku je procedura za dobijanje dozvole da se na taj smer u septembru upiše 25 studenata.

(Vest preuzeta sa SIRMIUMINFO.RS)